FavoriteLoadingDodaj ten projekt

Kuchnie na wymiar Białystok

Nowoczesne kuchnie na wymiar okiem projektanta wnętrz – Białystok, Warszawa, a może Paryż. Zobacz zdjęcia

 

Katarzyna Borecka Projektantka kuchnieIMAR.pl

Kuchnie – od podłogi do sufitu

Rzecz o podłodze
Funkcjonalna kuchnia zaczyna się od podstaw. Projektowanie swojej kuchni rozpocznij od odpowiedniego doboru podłogi, dalej – pomyśl o zabezpieczeniu ścian, a także o doborze właściwego oświetlenia.
Podłoga powinna być łatwo zmywalna i odporna na zabrudzenia. Tłuszcz, kwasy, czy czerwone wino nie mogą Ci być przecież straszne. Tym bardziej, jeśli kuchnia ma być miejscem integracji, wspólnych posiłków bądź pogawędek. Twoja podłoga powinna być wytrzymała. Żaden ciężki przedmiot nie może przecież naruszyć struktury Twojej podłogi lub jej odkształcić. Zapomnij, więc o panelach. Lepsze są deski. W Twojej wymarzonej kuchni dobrze sprawdzą się tez płytki. Lepiej jednak dobierać duże tafle gresu z cienką fugą, tworzące równą, prostą powierzchnię. Nie chcesz chyba, żeby Twoja kuchnia wyglądała jak Twoja łazienka.
Ciekawym i na czasie pomysłem są mozaikowe płytki ze wzorem w stylu retro.

 

Kuchnie na wymiar, czy to w mieście Białystok czy Warszawa, czy w Paryżu – nie będzie wyglądała jednak dobrze, jeżeli zapominimy o ścianach.

Ściany
Na ścianę lepiej jest położyć wysokiej jakości farbę – tłumaczy Katarzyna Bonecka – projektant IMARkuchnie.pl. Ściany pomalowane zmywalną farbą są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Niewielkie plamy powstające w trakcie codziennego gotowania zmyjesz najlepiej za pomocą zwilżonej, bawełnianej szmatki. Musisz jednak pamiętać, aby była to raczej biała szmatka lub taka w odcieniu ściany,. Materiał ze szmatki może zabarwić farbę.
Kuchenne tapety też mają swoich zwolenników. Na te rozwiązanie decyduje się jednak coraz mniej osób.

Nowoczesne kuchnie na wymiar Białystok

A oświetlenie?
Te powinno ułatwiać Ci wykonywanie codziennych czynności. Jeśli to możliwe, dobrze jest zainstalować światło bezpośrednio nad blatem. Coraz rzadziej podwiesza się w kuchniach sufity, a lampki – tak zwane oczka – są reliktem lat 90.
– Zamiast tego lepiej jest dobrać na suficie lampy, które równomiernie oświetlą Twoją wymarzoną kuchnię, a nad stołem dekoracyjną lampę wiszącą.